Jdi na obsah Jdi na menu
 


Košt sv. Floriána 7.5.5016

22. 2. 2017

 7. Května jsme uspořádali Morašický košt sv. Floriána. Jednalo se o první ročník bez tradice a vlastních zkušeností.Vína byla ohodnocena 28.4.2016 čtyřmi bodovacími komisemi o čtyřech členech vedená Josefem Cízlerem z Gastvínu Hrušovany n./ Jevišovkou. Podařilo se shromáždit 171 vzorků vín, z toho 119 vzorků bílých, 29 červených a 22 rosé, klaret. Z celkového počtu 22 vzorků vín starších, 54 vzorků bylo ohodnoceno zlatou medailí. Zúčastnilo se 50 vystavovatelů z Moravské oblasti a Znojemské, Mikulovské, Velkopavlovické, Slovácké podoblasti. Byly uděleny věcné ceny za Championa bílých vín, Championa červených vín , Nejlépe hodnocené růžové víno, Nejlepší víno mladé, Nejlepší víno starší bílé a Nejlepší víno starší červené. Účast návštěvníků nebyla velká tj. 50 platících a cca 20 s volným vstupem (vinaři apod.). Pořadatelé připravili něco k zakousnutí – čerstvý chléb, sýr a klobásek. Hospodský připravil guláš pro hladovějící krky. Na koštu vydrželi vytrvalci cca hodinu po půlnoci. Těm návštěvníkům, kterým se akce líbila vzkazuji, ať příjdou příště zase ( možná bude i živá hudba) a těm co nebyli, ať se příjdou podívat. Všem pořadatelům hasičům i nehasičům, kteří přiložili ruku k dílu, vystavovatelům a hodnotitelům patří velký dík. Zvláštní poděkování patří Morašickému rodákovi Josefu Klímovi, který nám pomohl se schromážďováním vzorků a bodováním. Dále patří dík OÚ Morašice, starostovi obce za bezplatné zapůjčení KD, úhradou tisku katalogů, diplomů a občerstvení pro komisaře. Sbor zajistil pořízení skleniček, věcných cen, stolků a celkovou organizaci bez ohledu na čas a finanční újmu. Akce byla pořádána s vědomím, že je pro Vás - občany.. Tak příště u pohárku dobrého vínečka nashledanou