Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vodácký výlet Dyje 28.5. - 29.5.2016

22. 2. 2017

SDH Morašice zorganizoval vodácký výlet na řece Dyji 28.5. – 29.5.2016 Začátek plavby od základny Centrum Vodárna pod Znojemskou přehradou. Celková délka 15 km první den. Cestou občerstvení pro malé i velké mořské vlky – Loucký klášter a zmrzka u Kauflandu. Překonali jsme 4 jezy až do vodáckého tábořiště Krhovice. Večer opékání špekáčků na ohni, spaní ve svých stanech. Druhý den: tábořiště Krhovice - tábořiště Hrádek. Nejkrásnější část přírodní rezervace Meandry Dyje. Etapa dlouhá 11 km bez jezů. Vodácky nejtěžší část dolního toku Dyje. V půlce etapy u brodu mezi obcemi Valtrovice a Slup asi 1200 m na pravém břehu se nachází ojedinělá technická památka - vodní mlýn, někteří účastníci tuto renesanční stavbu se čtyřmi funkčními vodními koly navštívili. Vodáckého výletu se zúčastnilo 28 osob z toho 9 členů SDH Morašice, jejich rodinní příslušníci a 1 z SDH Drnholec s přítelkyní.

Jména účastníků: Ulrychovi – Marek, Lucka, Jakub a Lukáš

Vančurovi – Karel, Hana, Anna a Katka

Březinovi – Ruda, Irena a Sára

Polickovi – Milan, Iveta, Veronika a Adámkovi Radek a Iveta

Procházka Lukáš

Procházka Jindřich

Kubíčkovi – Laďa, Nikola a David

Hlaváč Michal

Radek Krýsl a Vojtěška

Urbánkovi – Eva a Eva

Herman Vlasťa a Jiřka

Počasí nám přálo, Bylo teplo sluníčko, občas se zatáhlo – jinak bez problémů.

Takže Ahoj příště na vodě…………………………