Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výročí 80. let od založení SDH Morašice 20.8.2016

22. 2. 2017

20. Srpna náš sbor oslavil 80. – té výročí od založení. Na place před KD byli oceněni příslušníci našeho sboru.

Zasloužilí členové sboru pánové František Herman, Jan Báha a Jeroným Balík obdrželi sošku sv. Floriána.

Medaile

Za příkladnou práci -  Pavel Procházka st.

 Za zásluhy -  Vlastimil Herman a Vojtěch Křepela

Za věrnost 50 let sv. Floriána – Josef Novák

Za věrnost 40 let – Vladimír Jaša a Aleš Kotrnec st.

Za věrnost 30 let – Stanislav Kudláček, František Polický, Pavel Procházka st. a Jiří Virgl

Za věrnost 20 let – Jan Hejlek, Aleš Kotrnec ml., Jan Křepela, Milan Polický, Procházka Jindřich st. a Jan Zajíc

Za věrnost 10 let – Zdeněk Weis st., Emil Veis, Petr Veis, Jiří Sikmund, Michal Kotrnec a Pavel Bláha ml.

Čestné uznání – Tomáš Herman, Jindřich Procházka ml., Pavel Procházka ml., Lukáš Bartuněk, Josef Kratochvíl, Michal Procházka, Marek Ulrych, Martin Procházka, Jitka Procházková, Radka Virglová,Jaroslava Nováková, Rudolf Březina, Karel Vančura, Lucie Ulrychová, Zdeněk Weis ml., Radek Adámek a Iveta Adámková

Z okresního združení HČMS náš sbor obdržel k 80 výročí založení stuhu na prapor. K poslechu a tanci vyhrávala skupina Sonex ze Skalice. Na oslavách se účastnili hasiči z našeho okrsku č. 12 a pozvání nám oplatili hasiči z Hostěradic a Drnholce. Bratři hasiči se prezentovali svojí technikou, Skaličtí jako bonus přidali stříkání funkční koňmi taženou stříkačkou. Zpestření dne byla prezentace Integrovaného záchranného systému a to hlídkou PČR z M. Krumlova, ZZS z Brna a ukázka hašení hořícího oleje jednotkou HZS z PS v M. Krumlově. Jako vždy se na naší akci peklo maso na kotlíku a čepovali nápoje.