Jdi na obsah Jdi na menu
 


Morašický košt sv. Floriána

SDH Morašice uspořádal 6.5.2017

košt sv. Floriána

Jednalo se o druhý ročník , a tak jsme po loňském dobře hodnoceném koštu na žádost občanů uspořádali další. Podařilo se shromáždit 168 vzorků vín, z toho 130 vzorků bílých, 25 červených a 13 rosé , klaret. Z celkového počtu bylo 45 vzorků vín starších, 51 vzorků bylo ohodnoceno zlatou medailí, 11 vzorků nejlepších v odrůdě nad 5 vzorků. Zúčastnilo se 61 vystavovatelů z Moravské oblasti a Znojemské, Velkopavlovické, Slovácké podoblasti. Byly uděleny věcné ceny za Championa bílých vín, Championa červených vín , Championa claret , rose a Championa starosty obce. Účast návštěvníků mohla být větší ( 50 platících a  30 s volným vstupem ).  Pořadatelé připravili také něco k zakousnutí – čerstvý chléb, sýr a klobásek, vynikající škvarkovou pomazánku v režii Josefa Kratochvíla a skvělý vepřový guláš uvařený Ladislavem Kubíčkem starším. Letos nás podpořili vinaři z Miroslavi, kteří nám zapůjčili chladící boxy na víno a manželé Ráčkovi, kteří zaplatili cimbálovou muziku Donavu z Telnice. Velkou zásluhu má obec Morašice se starostou Zdeňkem Weisem, kteří se podíleli na úhradě nákladů a bezplatném pronájmu sálu. Na koště cimbálka hrála do 22 hodin, se kterou si domáci i hosté s chutí zazpívali.

Všem pořadatelům hasičům, vystavovatelům i těm, kteří přiložili ruku k dílu, patří velký dík.

Tak příště u pohárku dobrého vínečka nashledanou………….

Vlastimil Herman